feed-image
Українська

АНОНС: Служба з нагоди свята Богоявлення! (ВІДЕО)

СМК собор - Анонси

Дорогі у Христі брати і сестри!

У п’ятниця, 19 січня, Свята Православна Церква за своїм богослужінням молитовно згадує подію хрещення Господа нашого Ісуса Христа у р.Йордані. Це свято також називається Богоявленням, бо згідно святого Євангелія під час хрещення Ісуса Христа, Сина Божого, святий Іоан Хреститель побачив Духа Святого, Який тілесно сходив на Спасителя у вигляді голуба і Голос з небес «Ти є Син Мій Улюблений, у Тобі Моє благовоління!» (Євангеліє від Луки 3, 21:22).

Останнє оновлення (Середа, 17 січня 2018, 10:33)

 

17 січня - день пам'яті прп. Ахили, диякона Києво-Печерського. Собор сімдесяти апостолів

Душекорисні речі - Січень

Собор святих сімдесяти апостолів Христових
Після обрання дванадцятьох апостолів Христос Господь зібрав був ще менших апостолів сімдесят, щоб посилати їх на проповідь, про що пише святий євангеліст Лука таке: "Після цих явив Господь і інших сімдесят, і послав їх по двоє перед Собою". Дванадцять-бо при Собі мав як свідків життя Свого, сімдесят же посилав. Які ж були імена тих сімдесятьох, не є цілком відомо, бо, як же пише святий євангеліст Іоанн: "Багато учнів Його відійшло назад і більше не ходили з Ним. Сказав Ісус дванадцятьом: "Чи не хочете і ви відійти?" І було так, що перед наближенням добровільного страждання Господнього зменшилося вельми учнів Його і заледве хто із сімдесятьох залишився при Ньому, але і з дванадцятьох один відпав.

 

17 січня - Собор сімдесяти апостолів.

СМК собор - СІЧЕНЬ

Dim lights

Останнє оновлення (Середа, 18 січня 2017, 13:04)

 

БОГОСЛУЖІННЯ В НЕДІЛЮ 32-ГУ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ. ОБРІЗАННЯ ГОСПОДНЄ

СМК собор - Новини

У неділю, 14 січня 2017 року, Свята Православна Церква молитовно відзначає свято Обрізання Господнього і вшановує пам'ять святителів Василія Великого та Петра Могили.

З нагоди свята у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира відбулись урочисті богослужіння.

Останнє оновлення (Вівторок, 16 січня 2018, 10:37)

 

Слово митрополита Антонія Сурожського в Неділю після Різдва Христового

Душекорисні речі - Радимо прочитати

Подумки ми зараз уявімо себе дві тисячі років тому, і яке дивне почуття повинно наповнювати нас: уже тиждень, як світ став іншим! Світ, який тисячоліттями був як загублена вівця, став тепер як вівця знайдена, піднята на плечі Сином Божим, що став Сином Людським. Непрохідна безодня, яку гріх зробив між Богом і людиною, тепер, хоча б зародковому стані, подолана: Бог увійшов в історію. Сам Бог став Людиною, Бог зодягнувся у плоть, і все видиме, те, що з нашої сліпоти представляється нам мертвою, інертною матерією, може впізнати себе прославленим в Його власному тілі. Трапилося щось небувале, і світ уже не той, що раніше.

 

Духовенство Свято-Михайлівського кафедрального собору на чолі з єпископом Житомирським і Овруцьким Паїсієм привітали Святійшого Патріарха Філарета з Різдвом Христовим (ФОТО, ВІДЕО)

СМК собор - Новини

12 січня 2018 року, священнослужителі Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира, на чолі з керуючим Житомирською єпархією єпископом Житомирським і Овруцьким Паїсієм, привітали Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з величним святом Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа.

Останнє оновлення (Вівторок, 16 січня 2018, 10:38)

 

Ким були «мудреці зі Сходу?», і яку Зорю вони бачили?

Душекорисні речі - Радимо прочитати

У наш час, з масовим і надзвичайно агресивним поширенням астрології та багатьох інших окультних наук, неодноразово можна почути, як посилаючись на Євангеліє, зокрема на відому Різдвяну історію, виправдовується існування астрології та влохвів-чародіїв. Але давайте поміркуємо, ким насправді були мудреці зі Сходу, що прийшли привітати Новонародженого Спасителя, і про яку, власне, Зорю йде мова в Євангельському оповіданні.

 

РІЗДВО ХРИСТОВЕ. АРХІЄРЕЙСЬКА ЛІТУРГІЯ У СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ МІСТА ЖИТОМИРА!

СМК собор - Новини

У неділю, 7 січня 2017 року, Свята Православна Церква молитовно відзначала величне свята Різдва Христового. До цього свята віруючі готуються сорокаденним постом. Святитель Григорій Ниський так описує значення цього торжества: «Сьгодні – свято Різдва, тому що Бог з’явився людям через народження. Він – Бог, як Сущий і Присносущний від Присносущного, вищий за причину і слово (тому що немає слова, яке було б вище за Слово); і Він з’являється заради нас, народившись, щоб як Він дав нам буття, так Він і дарував нам блаженне буття, а краще сказати, щоб нас, що через гріх випали із благобуття, знову повернути до нього через втілення. Ось що ми святкуємо, ось що ми прославляємо цього дня: пришестя Бога до людей для того, щоб нам переселитися, або краще повернутися до Бога (бо це правильніше!), щоб відклавши стару людину, зодягнутися в нову (Еф. 4, 22-24) і, як вмерли ми в Адамі, так ожили у Христі (1Кор. 15, 22), з Христом і народжуючись, і розпинаючись, і погребаючись, і піднімаючись».

Останнє оновлення (Понеділок, 08 січня 2018, 12:54)

 

Запрошення на Різдвяне Богослужіння !!!

Відео - Св.-Михайлівський собор

Запрошення на Різдвяне Богослужіння Настоятеля Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомир - о. Богдана Бойко

Dim lights

 

Святвечір - історія та традиції святкування

Душекорисні речі - Радимо прочитати

«Добрий вечір тобі, пане господарю, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився»

«Застеляйте столи та все килимами, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився»

«Та кладіть калачі з ярої пшениці, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився»

«Бо прийдуть до тебе три празники в гості, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився»

 

Свято Христового Різдва належить до найбільших християнських свят, які Церква відзначає особливо урочисто. Кульмінацією святкового приготування є надвечір’я Різдва – день чування, молитви й посту. Святвечір, а саме 6 січня, має не тільки глибокі за змістом церковні відправи, а й багатий він на народні обряди і звичаї, деякі з яких сягають ще дохристиянських часів.

Останнє оновлення (Четвер, 05 січня 2017, 12:11)

 
ЗАПРОШУЄМО
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ