feed-image
Українська

Порiвняння себе зi святими, а не з грiшниками, викликає почуття смирення

Душекорисні речі - Радимо прочитати

Недiля про митаря i фарисея (Лк. 18, 10-14)

В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!
Дорогi браття i сестри!

Господь наш Iсус Христос повчає нас сьогоднi притчею про митаря i фарисея. Два чоловiки, говорить Вiн, прийшли до храму помолитися. Один з них був фарисей - гордий єврейський законник, а другий був митар - людина, яку всi вважали грiшною. Фарисей став спереду i так молився: "Дякую Тобi, Господи, що я не такий, як iншi люди - грабiжники, неправеднi, розпусники, або як цей митар; я двiчi на тиждень пощу, вiддаю на храм десяту частину з усього, що надбаю".

Останнє оновлення (П'ятниця, 15 лютого 2019, 18:42)

 

Підготовчі неділі до Великого посту (ВІДЕО)

Відео - Св.-Михайлівський собор

Великий піст є особливим періодом для глибокої молитви і покаяння, коли кожен з нас повинен випросити у Господа прощення своїх гріхів.

Перед Великим постом завжди йде чотири підготовчі неділі, щоб віруючі могли належно підготувалися. У ці дні церква звертає свою увагу на важливість Великого Посту, пояснює його значення і закликає нас до роздумів.

Детальніше про підготовчі неділі до Великого Посту розповість настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Богдан Бойко.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомир

Останнє оновлення (П'ятниця, 15 лютого 2019, 16:06)

 

Богослужіння на свято Стрітення Господнього

СМК собор - Новини

15 лютого Свята Православна Церква молитовно згадує Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.

14 лютого 2019 року, у четвер напередодні свята Стрітення Господнього, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив всенічне бдіння у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

Останнє оновлення (П'ятниця, 15 лютого 2019, 14:30)

 

15 лютого Православна церква України відзначає Стрітення Господнє (ВІДЕО)

Відео - Св.-Михайлівський собор

Православна церква України 15 лютого відзначає важливе християнське свято – Стрітення Господнє. Цей день присвячено принесенню немовляти Ісуса Христа в Єрусалимський храм, де на нього, за переказами, чекав старець Семеон.

У відео ми розповімо про історію цього дня, а також про традиції та яке місце вони мають у житті церкви.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомир

 

Українська культура розпису храмів оживає на стінах собору (ФОТО та ВІДЕО)

СМК собор - Новини

Українська культура розпису храмів оживає на стінах Свято-Михайлівського кафедрально собору. Відроджують давній стиль команда художників зі всієї України, на чолі з Денисом Белянським.

Нині у Михайлівському соборі таким стилем вже розписано притвор, а останні три роки триває оздоблення стін самого храму, де вже можна побачити біблійні сюжети, на разі роботи тривають.

Останнє оновлення (П'ятниця, 15 лютого 2019, 15:45)

 

Святкувати «Валентинів день» чи Стрітення? (ВІДЕО)

СМК собор - Новини

День Святого Валентина (Валентинів день, День Закоханих) — щорічне свято, що припадає на 14 лютого. У всьому світі існують особливі традиційні дарунки в цей день. Наприклад, у Франції це ювелірні прикраси, в Японії — кондитерські вироби певної компанії-виробника, а в Данії — засушені квіти. Оскільки свято набуло популярності і в Україні, то й традиція дарувати щось в цей день своїм коханим також стала обов'язковою.

Та от хто ж такий святий Валентин насправді і чи не перетворився цей день на профанацію ми дізнавалися у о. Івана Сопронюка.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомир

Останнє оновлення (Четвер, 14 лютого 2019, 15:07)

 

10 порад від священика, який не боїться Дня святого Валентина

СМК собор - Новини

Уже доволі пристойну кількість років напередодні «Дня св.Валентина», я даю коментарі про це «свято» для представників ЗМІ. Зазвичай я пояснюю, що це зовсім не церковне свято. Православні того дня шанують мученика Трифона, а ввечері служать Всенічне бдіння свята Стрітення. Для католиків в цей день – свято пам’яті свв.Кирила та Мефодія, а сам Валентин вважається покровителем не закоханих, а психічнохворих.

 

Святкувати «Валентинів день» чи Стрітення?

Душекорисні речі - Радимо прочитати

Останніми роками усе більше молоді (ба й старших) захоплюються розвагами запозиченого з-за кордону так званого дня святого Валентина, який нібито припадає на 14 лютого. За шаленими «валентинівськими» ігрищами нелегко номінально православному юнацтву розгледіти наближення свята Стрітення. А дехто гадає, що обидва свята, наповнені існуючим нині змістом, цілком сумісні. Однак – це помилка...

Останнє оновлення (Середа, 13 лютого 2019, 12:25)

 

АНОНС: Презентація проекту «Розпис Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомир»

СМК собор - Анонси

Запрошуємо Вас взяти участь у прес-конференції, її тема: Презентація проекту «Розпис Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомир».

Дата та час: 14 лютого (четвер), 11:00

Місце: конференц-зала Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомир (третій поверх) по вул. Київська, 18.

 

День народження архіпастиря

СМК собор - Новини

11 лютого 2019 року, у понеділок Православна Церква відзначає перенесення мощей священномученика Ігнатія Богоносця. У цей день свій День народження святкує єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. З нагоди свята у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира відбулось урочисте богослужіння.

Останнє оновлення (Понеділок, 11 лютого 2019, 18:59)

 
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ