feed-image
Українська

Про Святу Йорданську воду - Велику Агіасму

Душекорисні речі - Радимо прочитати

Безперечно, вода – неймовірна за своїми властивостями хімічна сполука. З давніх-давен вона залишається сакральним символом для багатьох народів. А традиційні історії про «мертву» та «живу» воду отримали своє логічне продовження в дослідах сучасних науковців: хіміків та фізиків. Для віруючих людей вода теж має неабияке значення. Існує навіть «свята» вода. Саме про неї будемо говорити в цій статті.

Останнє оновлення (П'ятниця, 18 січня 2019, 14:12)

 

АНОНС: Служба з нагоди свята Богоявлення!

СМК собор - Анонси

Дорогі у Христі брати і сестри!

У вівторок, 19 січня, Свята Православна Церква за своїм богослужінням молитовно згадує подію хрещення Господа нашого Ісуса Христа у р. Йордані. Це свято також називається Богоявленням, бо згідно святого Євангелія під час хрещення Ісуса Христа, Сина Божого, святий Іоан Хреститель побачив Духа Святого, Який тілесно сходив на Спасителя у вигляді голуба і Голос з небес «Ти є Син Мій Улюблений, у Тобі Моє благовоління!» (Євангеліє від Луки 3, 21:22).

 

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в неділю перед Богоявленням

СМК собор - Новини

Дорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!

Євангельське читання цього недільного дня готує нас до зустрічі свята Богоявлення. Які ж настанови ми отримуємо нині, слухаючи слова Писання?

Перша настанова для нас полягає в тому, що всяка Божа справа є премудро приготовленою. І приклад цього ми бачимо з Євангелія, коли раніше, ніж зі Своєю проповіддю до народу вийшов Господь Ісус Христос, Бог послав перед Ним великого пророка, Іоана Хрестителя. Він іменується Предтечею тому, що був посланий йти попереду Месії та готувати людей до прийняття Спасителя.

 

Архієрейське богослужіння в день пам’яті Василія Великого (ФОТО)

СМК собор - Новини

14 січня 2021 року, Православна Церква молитовно відзначає свято Обрізання Господнього і вшановує пам’ять святителів Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської, та Петра Могили, Митрополита Київського і всієї Руси.

З нагоди свята, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив Божественну літургію.

Останнє оновлення (П'ятниця, 15 січня 2021, 16:48)

 

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в день свята Обрізання Господнього

Душекорисні речі - Проповіді Предстоятеля

Дорогі брати і сестри! Христос народився!

Сьогодні ми вшановуємо подію, про яку знаємо з Євангелія і яка нерозривно пов’язана із Різдвом Христовим. Як ми чули з Писання, на восьмий день після народження за приписом закону Мойсеєвого над Спасителем було звершене обрізання. З цим обрядом також було пов’язане наречення Богонемовляті імені Ісус.

 

Всенічне бдіння напередодні свята Обрізання Господнього (ФОТО)

СМК собор - Новини

13 січня 2021 року, напередодні свята Обрізання Господнього та дня пам’яті святителів Василія Великого та Петра Могили, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив святкове Всенічне бдіння у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням архіпастирю співслужили настоятель храму прот. Богдан Бойко та духовенство кафедрального собору.

Останнє оновлення (Четвер, 14 січня 2021, 18:14)

 

Архієрейське богослужіння 31-ї неділі після П’ятидесятниці (ФОТО)

СМК собор - Новини

10 січня 2021 року, у неділю 31-шу після П’ятидесятниці та після Різдва Христового, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Богдан Бойко та клірики храму протоієрей Володимир Бігун та протодиякон Василь Татарин.

Після богослужіння у храмі звучали різдвяні колядки.

за матеріалами прес-служби: Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

Останнє оновлення (Вівторок, 12 січня 2021, 11:00)

 

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у неділю після Різдва Христового

Душекорисні речі - Проповіді Предстоятеля

Дорогі брати і сестри! Христос народився!

У недільний день після святкування Різдва Христового Церква подає нам для настанови читання з Євангелія від апостола Матфея про втечу праведного Йосифа Обручника і Пресвятої Діви з Богонемовлям до Єгипту для того, щоби врятуватися від гніву царя Ірода.

В чому була причина цього гніву, який спонукав Ірода до страшного злочину – до винищення у Віфлеємі та його околицях усіх дітей від двох років і менше?

 

Всенічне бдіння напередодні 31-ї неділі після П’ятидесятниці (ФОТО)

СМК собор - Новини

9 січня 2021 року Божого напередодні 31-ї неділя після П’ятидесятниці, після Різдва Христового, та дня пам’яті Праведного Йосифа Обручника, Давида, царя, і Якова, брата Господнього, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира було звершене всенічне бдіння яке очолив єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

За богослужінням владиці співслужили настоятель храму протоієрей Богдан Бойко та духовенство кафедрального собору.

Останнє оновлення (Неділя, 10 січня 2021, 21:14)

 

Духовенство привітало архіпастиря Житомирщини з Різдвом Христовим (ФОТО)

СМК собор - Новини

9 січня 2021 року, в третій день різдвяних свят, Свята Православна Церква вшановує пам’ять святого первомученика і архідиякона Стефана.

У цей день очільник Житомирсько-Овруцької єпархії, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

Останнє оновлення (Неділя, 10 січня 2021, 20:53)

 
РІЗДВО 2021
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ