Українська

АНОНС: Святкове Богослужіння в день пам'яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських

СМК собор - Анонси

Триває Різдвяний піст, половина якого – вже позаду, адже до Різдва залишається 18 днів. Під час цього постування неоціненним дороговказом для кожного, хто прагне духовної досконалості, є постать Святого Миколая, пам’ять якого ми звершуємо 19 грудня.

Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися. А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.

У день свята, 19 грудня, в Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбудеться дві Божественні Літургії. Початок ранньої Літургії о 06:45 ранку. Пізня Літургія бере початок о 9 годині.

18 грудня 2020 року, напередодні свята, Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні соборного духовенства Свято-Михайлівського кафедрального собору очолить урочисте Всенічне бдіння о 16:45 годині.

Запрошуємо усіх жителів та гостей міста до спільної молитви у Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Житомира, який знаходиться за адресою: вулиця Київська 18. Зі всіма питаннями можна звертатись за телефоном +38 (098) 090 25 49, або надсилати свої листи на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

З повагою, духовенство і громада собору.

Історія свята - св. Миколая, архієпископа Мир Лікійського чудотворця

Поміж різними празниками в честь Святих, що їх пам'ять відзначаємо в нашому церковному році, на осібну увагу заслуговує празник Миколая, прозваного Чудотворцем.

У нашому народі цей святий шанується по-особливому, бо ж не було в минулому такої хати, де б не було ікони св. Миколая. Майже на кожному іконостасі можна зустріти його образ.

І хоч по смерті його минуло вже понад півтори тисячі літ, а все ж живе св. Миколай в серцях мільйонів людей теплою іскринкою і милим дитячим спогадом.

Не багато знаємо про життя Чудотворця. Відомо, що довгі літа Миколай був єпископом у Мирах, провінції Лікія (Мала Азія). Він же і брав участь у Першому Вселенському Соборі 325 року у Нікеї. Помер коло 345 року. Ціле своє життя присвятив він для діл милосердя до душі й тіла. Тому ще за життя звали його батьком сиріт, вдів, бідних. По смерті Господь прославив його даром творення чудес, за те й дістав назву великого чудотворця. Його славні чуда і були причиною швидкого поширення його культу.

Особливо культ почав рости, коли цісар Юстиніан I (527-565) збудував в його честь церкву в Царгороді. Приписав святкувати день цього святого цісар Мануїл Комнен.

На українські землі культ святого приходить одразу з християнською вірою. В другій половині ХІ збудована церква св. Миколая на могилі Аскольда. У Києві під покровом св. Миколая був оснований жіночий монастир, що його фундувала жінка князя Ізяслава Святославича (†1078). В цьому монастирі прийняла постриг мати Феодосія Печерського. У Львові найстаріша церква присвячена св. Миколаю датується ХІІІ ст.

Його мощі в силу історичних подій потрапили на наші землі 9 травня у м. Бар. З того часу святкується ще й "теплий" Миколай. Місто Бар стало великим відпустовим містом.

Особливе місце займає й почитання його святих ікон. По почитанню їм належить друге місце, одразу після Діви Марії. Деякі з них уславилися чудами.

Святий Миколай допомагає нам в кожній потребі. На хвалитних стихирах він згадується як рятівник, заступник, потішитель. У своєму заступництві він могутній перед Богом. Він у кожному ближньому бачив самого Ісуса, тому якнайскоріше відкликався на прохання помочі. Св. Євангелія каже, що на страшному суді Господь Бог судитиме нас за діла любові й милосердя. Про це запевняє нас сам Ісус Христос: "Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших - ви мені зробили" (Матф. 25,40).

Детальніше про свято читайте тут