Українська

АНОНС: Чистий четвер в страсний тиждень

СМК собор - Анонси

В страсний тиждень кожен день є особливим. Не є виключенням і четвер. Христос омив ноги апостолів під час тайної вечері. Христос омив кожному із своїх учнів ноги. Таким чином він продемонстрував їм міру свого служіння. В цьому випадку — це вияв великої любові Спасителя до своїх учнів.

Тайна вечеря відбулася у четвер, день перед розп’яттям Сина Божого. У цей день Христос зібрав своїх учнів і розповів апостолам, яке майбутнє його чекає. Він також розказав учням, що серед них є зрадник, який зрадив його. Він попросив зрадника вмочити свій хліб у його вино. Зрадником був Юда Іскаріот: він вмочив свій хліб у вино Ісуса.

Таємна вечеря — остання вечеря Ісуса Христа с учнями-апостолами напередодні страстей, на якій він запровадив Таїнство Євхаристії (Причастя; Мт. 26:17-29), відбулася вона у Великий Четвер.

Ось як описують апостол Лука встановлення Тайни Євхаристії: “Узявши ж хліб і вчинивши подяку, поламав і дав їм, проказуючи: Це тіло Моє, що за вас віддається. Це чиніть на спомин про Мене!” (Лк. 22:19) Апостол Матвій описує цей епізод у такий спосіб: «А взявши чашу, і подяку вчинивши, Він подав їм і сказав: Пийте з неї всі» (Мт. 26:27).

Десять із присутніх у той день на Тайній вечері апостолів пізніше прийняли мученицьку смерть. Одним із найвідоміших представлень Тайної Вечері в іконографії вважається фреска Леонарда да Вінчі.

Завершується Великий піст. В цьому році 25 квітня віруючі всього світу відзначатимуть Великий четвер, починаючи з якого протягом трьох днів всі церковні служби присвячені спогадам про земні страждання Господа нашого Ісуса Христа.

Ввечері Страсного четверга в Свято-Михайлівському кафедральному соборі о 17.00 годині єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолить Утреню з читанням 12 Страсних Євангелій в яких згадується про страждання Христа перед розп'яттям.

Щиро запрошуємо усіх православних християн взяти участь в урочистих богослужіннях та спільній молитві.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира