Українська

АНОНС | день тезоіменитства архипастиря

СМК собор - Анонси

Улюблені браття і сестри!

У понеділок, 28 листопада, Свята Православна Церква молитовно вшановує пам'ять преподобного Паїсія Величковського. Для Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України цей день важливий, і тому що Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій святкує день тезоіменитства.

З цієї нагоди у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира (адреса храму: м. Житомир, вул. Київська 18) відбудуться урочисті богослужіння:

- 27 листопада, у неділю ввечері о 17:00 годині, відбудеться Всенічне бдіння.

- 28 листопада, у понеділок вранці о 9:00 годині, буде звершена святкова Божественна літургія.

Богослужіння з нагоди дня пам’яті свого небесного покровителя, очолить керуючий Житомирсько-Овруцькою єпархією Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні, соборного духовенства та кліру єпархії.

Щиро запрошуємо усіх православних християн взяти участь у святкових богослужіннях і молитовно разом з нашим архіпастирем розділити радість свята, вознести молитви до престолу Божого за мир в Україні та прославити преподобного Паїсія Величковського! Також на богослужіння буде привезена чудотворна ікона Пресвятої Богородиці "Іверська-Мирненська" (Мироточива).

Довідка:

Прп. Паїсій Величковський (1722 – 1794) — видатний православний подвижник і старець, стараннями якого було відроджено багато традицій православного монашества. Його послідовниками були засновані знамениті Оптина та Глинська пустині, відновлені Святогірська і Нямецька Лаври, Валаамський монастир і багато інших. На Афоні старець Паїсій заснував Свято-Іллінський скит. Вихідець роду козацьких священиків з Полтавщини, своє духовне становлення він проходив в Київській духовній академії та Києво-Печерській Лаврі. Стараннями старця Паїсія були вперше перекладені на слов’янську мову «Добротолюбіє» та інші творіння Святих Отців Церкви Христової.

Підписуйтесь на наші офіційні канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира