Українська

АНОНС: Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, а також день семи мчч. Маккавеєвих

СМК собор - Анонси

14 серпня 2020 року, Православна Церква святкує свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, а також день семи мчч. Маккавеєвих.

У день свята, 14 серпня, в Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбудеться дві Божественні Літургії. Початок ранньої Літургії о 7 ранку. Пізня Літургія бере початок о 10 годині яку очолить Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Після завершення кожної Літургії буде звершено чин освячення квітів та меду, принесеними парафіянами.

Цього дня у церквах святять квіти, мак і мед. На Маковія кожний мав букет квітів, в якому обов’язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик» або «маковейка» і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком): васильки, м'ята, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник.

13 серпня 2020 року, напередодні свята, Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужіні соборного духовенства Свято-Михайлівського кафедрального собору очолить урочисте Всенічне бдіння.

Також нагадаємо, що з 14 серпня 2020 року розпочинається Успенський піст, який триватиме до свята Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня.

ВАЖЛИВО!!!
Дорогі брати і сестри, нагадуємо, що наша країна досі бориться з хворобою COVID-19, хворих не меншає. А тому ми закликаємо відповідально відноситися до свого здоров’я та до здоров’я оточуючих. А тому:

- Не забувайте одягати маски, закриваючи ніс і рот;

- Дотримуйтеся дистанції, мінімум 1,5 м;

І будь-ласка проявіть терпимість, кожен хто прийде на службу обов’язково зможе освятити свої букетики.

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

©Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира