Українська

Протодиякон Василь Татарин

СМК собор - Духовенство

Василь Васильович Татарин

народився 15 листопада 1988 року в с. Пилява, Бучацького району Тернопільської області, в сім’ї православних християн Василя та Марії Татарин.

1995 - 2006  навчання в Пилявській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

З 2003 року ніс послух хориста при храмі св. вмч. Параскеви-П’ятниці с. Пилява.

2006 - вступ до Київської православної богословської академії.

З вересня 2006 року по листопад 2010 року, з благословення Високопреосвященнійшого архієпископа Переяслав-Хмельницького Димитрія, ректора Київської православної богословської академії (нині митрополит Львівський і Сокальський) ніс послух хориста в кліросному хорі Свято-Михайлівського Золотоверхого собору.

У 2010 році закінчив 4 курс КПБА, захистивши бакалаврську роботу на тему: «Євангельський ідеал християнського пастиря».

У цьому ж році вступ на 5 курс КПБА.

21 листопада 2010 року в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі м.Києва, Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом рукопокладений в сан диякона.

У 2011 році закінчив 5 курс КПБА, захистивши магістерську роботу на тему: «Пастирське служіння в історичній ретроспективі Старого та Нового Завіту: порівняльний аналіз».

Під час навчання проходив дияконське служіння у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі м.Києва.

1 липня 2011 року зарахований до штату кліриків Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира.

У Велику середу (1 травня 2013 року), Високопреосвященнійшим ІЗЯСЛАВОМ, архієпископом Житомирським і Овруцьким, нагороджений правом носіння подвійного ораря.

21 листопада 2016 р. коли Свята Православна Церква відзначає Собор Архистратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних,   у  Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Житомир, Високопреосвященійшим ІЗЯСЛАВОМ, архієпископом Житомирським і Овруцьким, возведений в сан протодиякона.

Одружений. Виховує дітей.