Українська

6 листопада - ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

Душекорисні речі - Листопад

Ікона Божої Матері « Всіх скорботних Радість»
112Ікона Пресвятої Богородиці « Всіх скорботних Радість» прославилась чудотворенням в 1688 році. Рідна сестра патріарха Іоакима (1674-1690 рр.) Євфимія, що жила в Москві, довгий час хворіла невиліковною хворобою. Одного разу вранці, під час молитви, вона почула голос: « Євфиміє! Йди в храм Преображення Сина Мого, там є образ, званий « Всіх скорботних Радість».

Нехай священик відслужить молебень з водосвяттям, і отримаєш зцілення від хвороби». Євфимія дізнавшись, що така ікона дійсно є в храмі Преображення на Ординці, виконала повеління Пресвятої Богородиці – і зцілилась. Це стало 24 жовтня 1688 року. Ікона Пресвятої Богородиці « Всіх скорботних Радість» славиться великою кількість чудес. Цей чудотворний образ належить до найбільш шанованих серед безлічі ікон Цариці Небесної. Слід сказати, що існує багато списків із цієї ікони які також прославились великою кількістю чудес, бо Пресвята Владичиця Діва Богородиця через Свої чудотворні ікони подає зцілення від душевних і тілесних хвороб всім, хто з вірою приходить і звертається до неї в своїх молитовних зітханнях.

Преподобний Арефа, затворник Києво-Печерський

21345Преподобний Арефа, затворник Києво-Печрський належить до великого сонму преподобних отців Славної Печерської обителі, які своїми подвигами і чудесами освятили Київські гори. Преподобний Арефа був родом з Полоцька. Проживаючи в монастирі, він зберігав у своїй келії багато багатства. Одного разу злодії обікрали його. Жалкуючи про втрачене майно, преподобний Арефа став нарікати на Господа, за що був вражений тяжкою хворобою. Будучи при смерті, він бачив, як прийшли до нього Ангели і біси і почали сперечатися між собою. Біси заявляли, що за скупість і нарікання на Бога він повинен бути переданий їм, Ангели ж, звернувшись до нього, промовили: « Нещасниий чоловіче, якби ти подякував Богу за вкрадене майно, це зарахувалося б тобі за милостиню». Після видіння преподобний Арефа був повернений до життя. Він повністю змінив своє життя і решту днів своїх провів у затворі в сокрушенні і розкаянні за свої гріхи, відрікшиь від усього земного. Відійшов преподобний Арефа до Господа не пізніше 1190 року. Похований у Ближніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.


Преподобний Сисой, затворник Києво-Печерський


s1918002tНажаль про преподобного Сисоя, затворника до нас дійшло зовсім мало відомостей. Знаємо, що жив преподобний наприкінці ХІІ- на початку ХІІІ ст. Відомо що він був затворником і догоди Господу завершивши саме такий особливий подвиг затворництва. В Акафісті всім преподобним Печерським він прославляється такими словами: « Радуйся, Сисою, бо тобі бдіння було сном, а сльози заспокоєнням». Похований преподобний Арефа, затворник Києво-Печерський у Ближніх печерах Київської Лаври.


Преподобний Феофіл, затворник Києво-Печерський


s2130002tПреподобний Феофіл проходи послух у Печерському монастирі наприкінці ХІІ - на початку ХІІІ ст. Як і про більшість преподобних отців Києво-Печерських про нього нам нажаль нічого не відомо. Не дійшло до нашого часу ніяких відомостей про походження святого Феофіла. Невідомо також де він народився. Знаємо, що останні роки свого подвижницького життя жив у затворі. Церква оспівує подвиги преподобного Феофіла в акафісті всім преподобним Печерським такими словами: Радуйся, Феофіле, бо тобі земля ложем була, а волосяниця одежею». Навіть з цих декількох слів прославлення святого, ми можемо усвідомити наскільки суворим і подвижницьким було його праведне життя. Звершивши подвиг посту і затворництва преподобний Феофіл відійшов до райських осель де немає ні смутку ні скорботи, а невимовне райське блаженство і єдність з Господом. Похований преподобний у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.


Святитель Афанасій І , Патріарх Константинопольський


1432Святитель Афанасій І, Патріарх Константинопольський (1289-1293 рр; 1303-1311 рр.), в миру Олексій, був родом з Адріонополя. Ще в юності, мавши успіх у пізнанні мудрості Христової, він залишив дім і пішов у Фесалоніки, де в одному з монастирів прийняв постриг з іменем Акакій. Звідти він скоро пішов на Святу гору Афон і вступив в братство Есфігменської обителі, де три роки служив трапезарем. В трудах подвигах він придбав дар сліз, а своїми чеснотами знайшов всезагальну прихильність братії. Боячись похвал, смиренний Акакій пішов з Афону спочатку до святинь Єрусалиму, а потім на Патрійську гору, де довгий час подвизався в пустельництві. Звідти подвижник перейшов на Авксентієву, а потім на Галантійську гору в монастир блаженного Лазаря, де прийняв великий ангельський образ з ім’ям Афанасій, отримав священний сан і став еклесіархом. Тут святий удостоївся Божественного одкровення: від розп’яття він чув голос Господній, який призивав його до пастирського служіння.

Через 10 років, бажаючи ще більше укріпити свій дух у безмовності і молитві, святий Афанасій знову поселився на Афонській горі. Однак, через суперечки, які виникли там повернувся на Галантійську гору. Але і тут, йому довелося не довго залишатися в усамітненні. Багато людей приходило до нього за пастирськими настановами. В той час кафедра Константинопольської Церкви була овдовіла після потрясінь і смут Патріарха Іоанна Векка. За пропозицією благочестивого імператора Андроніка Палеолога, Собор архієреїв і кліриків в 1289 році єдинодушно обрав святого Афанасія на кафедру Вселенської Церкви.

Патріарх Афанасій з старанністю став виконувати новий послух і багато зробив для укріплення Церкви. Суворість його викривань викликала незадоволення серед впливового духовенства, і в 1293 році він був вимушений покинути кафедру і пішов знову в свій монастир, де подвизався в усамітненні. В 1303 році йому знову був вручений жезл патріаршого служіння, котре він достойно ніс ще 7 років. В 1308 році святитель Афанасій поставив в митрополита Київського і всієї Русі святителя Петра, Предстоятеля Церкви на Русі. Святий Афанасій в 1311 році залишив управління Церквою і пішов у свою обитель повністю віддавшись Господу. Упокоївся святитель Афанасій у віці 100 років.

 
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ