Українська

13 листопада пам'ять апп. від 70-ти: Стахія, Амплія, Урвана, Наркиса, Апелія і Аристовула. Прпп. Спиридона і Никодима, просфорників Києво-Печерських

Душекорисні речі - Листопад

Святі апостоли від 70-ти: Стахій, Амплій, Урван, Наркис, Апелій, Аристовул
Святий апостол Андрій Первозванний руко поклав Стахія в сан єпископа Візантійського, де він і святительствував шістнадцять років, ревно проповідував Євангеліє Христове і навертав язичників до істинної віри. Святий Амплій був єпископом в місті Діосполі; святий Урван – в Македонії. Святительствували вони також з благословення святого апостола Андрія. За проповідь Євангелія були віддані мученицькій смерті юдеями і елінами-язичниками. Святий Наркис був святителем в місті Афінах. Святий Апелій святительствував в Іраклії. Святий Аристовул, єпископ Вританійський, народився на Кипрі. Разом з своїм братом святим апостолом від 70-ти Варнавою, він супроводжував святого апостола Павла у його подорожах. Святий аристовул згадується у посланні апостола Павла до Римлян ( Рим. 16,10). Святий апостол Павло поставив святого Аристовула на єпископа і послав на проповідь в Британію, де він багатьох навернув до Христа, за що перетерпів гоніння від язичників. Упокоївся в Британії.

Преподобні Спиридон і Никодим, просфорники Києво-Печерські
Преподобні Спиридон і Никодим, просфорники Києво-Печерські, 30 років виконували свій послух – пекли просфори. Преподобний Спиридон прийшов в монастир при ігумені Пимені ( 1132-1141 рр.) вже не молодим чоловіком. Подвижник супроводжував свій труд безперестанною молитвою і співом псалмів. Ще при житті преподобний Спиридон був прославлений від Бога чудесами. Відомий випадок коли він погасив мантією палаючу пекарню. Вогонь загас а мантія залишилась цілою. Преподобний Никодим трудився разом з преподобним Спиридоном і вів таке ж суворе життя. Мощі їхні знаходяться в Антонієвій печері. У преподобного Спиридона пальці правої руки складені триперсно.

 
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ