Українська

11 лютого - Перенесення мощей Священномученика Ігнатія Богоносця

Душекорисні речі - Лютий

Перенесення мощей священномученика Ігнатія Богоносця

Після того як святий священномученик Ігнатій, з наказу імператора Траяна (98 - 107), був у Римі кинутий звірам і мученицьки помер, християни зібрали його кості й зберігали в Римі. В 108 році їх перенесли в передмістя міста Антиохії. Друге перенесення - у саме місто Антіохію -  відбулося в 438 році. Після взяття міста Антіохії персами мощі священномученика були повернуті до Риму і покладені в храмі на честь святого священномученика Климента папи в 540 році (за іншими джерелами, в 637 році). Священномученик Ігнатій ввів в церковне Богослужіння антифонний спів. Він залишив сім архіпастирських послань, в яких наставляв у вірі, любові і добрих справах, закликав зберігати єдність віри і остерігатися єретиків, заповідав коритися єпископам і шанувати їх, "дивлячись на єпископа як на Самого Христа".

"Слухайте єпископа, щоб і Бог слухав вам ... Хрещення нехай залишається з вами, як щит; віра - як шолом, кохання - як спис; терпіння - як повне озброєння".

 

Свт. Лаврентія, затворника Печерського, єп. Туровського, в Ближніх печерах

Прийшовши молодим до Києво-Печерського монастиря, бажав жити в затворі, та печерські старці відраджували йому з огляду на його молодість. Лаврентій став звичайним ченцем, але пізнішіше перейшов до монастиря св.Дмитрія в Києві й там якийсь час перебував в затворі. В цей час Господь дарує йому благодать зцілення від різних хвороб та вигнання бісів. Повернутається до Печерського монастиря. в 1182р. був висвячений на єпископа Туровського, був приємником святителя Кирила Туровського. Упокоївся в 1194р. Нетлінні мощі святого спочивають в Антонієвих (Ближніх) печерах Києво-Печерської лаври.

 
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ