Українська

Екскурсійна поїздка до Острога та Рівного

СМК собор - Михайлівська Недільна школа

У неділю 29 травня 2016 року більше 110 вихованців, батьків та вчителів Духовної недільної школи при Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира взяли участь в екскурсійній поїздці до Острога та Рівного. Подорож розпочалась із молитви та благословіння священика Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Павла Ядчишина.

В Острозі діти й дорослі побували в славнозвісній Острозькій академії: спустились у підземелля із похованнями ченців-капуцинів монастирського костелу, який діяв на території сучасної академії в 1775-1832 роках, оглянули діючий православний студентсько-викладацький храм преподобного Федора Острозького та прогулялись парком навколо корпусів академії.

Знайомство з історією Острога житомиряни продовжили в замку князів Острозьких, який є однією з яскравих туристичних принад Острога. Особливе захоплення викликала екскурсія виставковими залами музею книги та друкарства, який знаходиться в пам’ятці архітектури XVI ст. Луцькій надбрамній вежі. Окрім славетної історії та цікавих музеїв Острог ще й може похвалитися надзвичайною чистотою та затишком невеликих спокійних вуличок. Усе це разом створює приємне враження від міста.

 

Юні й дорослі мандрівники мали можливість скуштувати й набрати води з цілющого джерела Святого Миколая біля с. Гільча Здолбунівського району. А у спеціальній купальні можна було вмитись чи й скупатись крижаною джерельною водою.

У Рівному біля Свято-Покровського кафедрального собору житомирян зустріла та провела експрес-екскурсію викладачка недільної школи «Премудрість Божа» Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівного пані Мирослава.

Покровський собор – один з найбільших та найвищих храмів України, тож не дивно, що регламент подорожі був порушений. Нижній і верхній храми собору можуть вмістити по три тисячі парафіян. Верхній храм оздоблений мозаїками, у ньому один над одним розташовані хори для архієрейського та кліросного хорів. У храмі є ліфт для інвалідів та людей похилого віку(!), є приміщення для дитячої недільної школи…І все це хотілось побачити.

Останнім і найбільш довгоочікуваним для дітлахів пунктом програми був рівненський зоопарк. Ті, хто мав нагоду його відвідати знають, що зоопарк побудований як парк відпочинку для різних вікових категорій і що там із задоволенням можна провести цілий день. Проте в рамках одноденної насиченої поїздки на це було виділено дві години. Але й цього вистачило, щоб помилуватись звірятами, природою, насолодитись атмосферою відпочинку, покататись на атракціонах, поїсти морозива чи й навіть щойно звареного супу в сусідньому досить бюджетному кафе.

Подорожжю були задоволені як діти, так і дорослі. З Божою поміччю всі повернулись до Житомира здорові та з приємними враженнями.

Більше фото можна знайти тут: facebook