feed-image
Українська

Духовенство кафедрального собору взяло участь у з’їзді капеланів

СМК собор - Новини

З 5 по 9 березня 2018 р. в м. Дніпро відбувався Всеукраїнський з’їзд військових священиків (капеланів) УПЦ Київського Патріархату. Всеукраїнський з’їзд капеланів Української Православної Церкви Київського Патріархату. розпочав свою роботу 6 березня 2018 р.. З благословення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія, у з’їзді взяли участь клірики Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира протоієрей Валерій Корзун та диякон Василь Солонинка.

Участь у роботі Всеукраїнського з’їзду капеланів взяв Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, керуючий Дніпропетровською єпархією єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник, член Вищої Церковної Ради, голова Економічного управління Київського Патріархату прот. Петро Ландвитович, а також понад 200 військових священиків (капеланів) з усієї України, які забезпечують душпастирську опіку військовослужбовців Збройних Сил України, Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України.

У рамках проведення з’їзду були підсумовані результати діяльності військових священиків в силових структурах за період 2014-2018 рр. та сформовано концепцію подальшого розвитку військового духовенства в Збройних силах та інших військових формуваннях України.

На початку засідання усі присутні в залі переглянули фільм про капеланське служіння, його розвиток і позитивний вплив на українське військо. Після завершення показу фільму до учасників з’їзду звернувся голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Митрополит привітав усіх капеланів з початком спільних великих навчань та закликав на учасників Боже благословення. Також до усіх присутніх на з’їзді звернувся Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Після промови митрополит Епіфаній вручив ордени св. Юрія Переможця військовим священикам. Під час з’їзду присутні молитовно пом’янули співом «Вічная пам’ять» капеланів, які відійшли у вічність, а також військовослужбовців, які віддали своє життя захищаючи Українську державу.

На завершення першого дня з’їзду учасники зробили спільне фото.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира

За матеріалами Київських єпархіальних відомостей


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити