feed-image
Українська

Вітальне слово Преосвященійшого Паїсія (ВІДЕО)

СМК собор - Новини

Вітальне слово Преосвященійшого Паїсія, єпископа Житомирського і Овруцького, керуючого Житомирською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату з нагоди 1030-ї річниці Хрещення Київської Руси

Dim lights

Дорогі брати та сестри!

У цьому році вся повнота Православної Церкви відзначає 1030 річницю хрещення Київської Русі, що відбулося за правління Великого і святого князя Володимира 988 року в Києві, після знищення поганських ідолів.

Саме за часів правління святого князя Володимира зерна віри Христової, засіяні ще апостолом Андрієм Первозванним, дали свій благодатний плід. Якщо сказати словами Священного Писання, «а коли ж прийшла повнота часу» (Гал. 4: 4), тоді прийняв наш народ віру Христову. Цю безцінну перлину, яку знайшов наш рівноапостольний князь, ми зберігаємо уже впродовж багатьох століть.

Хрещення Київської Русі-України вважається найважливішою подією в історії нашого народу. Засновник Церкви і Спаситель світу, Господь наш Ісус Христoc, пристрасно бажав і продовжує бажати щоб усі, хто вірить в Нього «були єдине» (Ін. 17:11). У наш час, коли різноманіття думок  та подій ділить людей, для нас є дуже своєчасним згадати, що ми є всі покликані до єдності, і різноманіття думок не може призводити до розділення, а навпаки - до свідомого та рішучого зусилля задля єдності всіх людей в Христі Ісусі. Тільки в єдності ми можемо долати проблеми і виклики історії. Звичайно, що дуже важко досягти згоди думок в усіх питаннях, але неминуча розбіжність думок з різних питань ніколи не повинна призводити до глибокого розділення, а навпаки - різнодумство повинно прийти до згоди, завжди опираючись на критерії блага народу й істини.

Віра наша від часів просвітителя Русі до сьогоднішніх днів є вистраждана часами гонінь та безбожної влади і збережена непохитною, оскільки українці виконують заповідь Священного Писання: «стійте, брати, і тримайтеся передань, яких від нас навчилися чи то словом,  чи писанням» (2 Сол. 2, 15).

Уже 1030 років ми перебуваємо в єдності з Христом. Метою життя у цій єдиній істинній вірі є єднання в Христі, незалежно від етнічної відмінності де «Христос є все у всьому» (Кол. 3:11), тобто в Єдиній Помісній Церкві.

Тому, дивлячись на велику стійкість нашого могутнього українського народу, бажаю усім нам і надалі зберігати віру Христову, яку ворог людського роду не зміг знищити впродовж століть, та об’єднатись у цій вірі в Єдиній Церкві і прикладом своїм наставляти інші народи до збереження в чистоті і правді.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ