feed-image
Українська

Томос про автокефалію – у Житомирі! (ФОТО, ВІДЕО)

СМК собор - Новини

Томос представили у Свято-Михайлівському кафедральному соборі. Це документ, що засвідчує новий статус української церкви, від 6 січня вона єдина помісна православна церква України. З цієї нагоди по всій країні відбуваються подячні молебні.

У Житомирі вона відбулася за участі Президента України Петра Порошенка, а очолив її святійший патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет у співслужіння преосвященного єпископа Житомирського та Овруцького Паїсія.

Опісля молебну у своїй промові президент розповів як складаються справи з парафіями, що бажають перейтидо української церкви. За його словами таких громад кожного дня все більше.

“І вже сьогодні ми маємо десятки парафій по всій Україні, які кожного дня все нові і нові, які приєднуються до нової церкви. І я дякую Господу, бо теж без Божої допомоги цього не відбувається, і я дякую за сміливість, мудрість і мужність”, - розповідає Президент України Петро Порошенко.

А ось примушувати нікого не будуть, говорить Президент. За кого молитися, то справа кожного, проте він обіцяє власний захист для тих, хто все ж наважився на перехід, проте і досі боїться.

“Безумовно я захищу тих парафіян, парафії, священників, які приймуть рішення приєднатися до нової об’єднаної української церкви. І як сказав Його Святість: “я дякую верховній раді”, яка буквально декілька хвилин тому прийняла закон, яким впорядковується механізм переходу. Для чого це робиться? Та для того аби не дай Боже не пролилася кров”, - говорить Президент України Петро Порошенко.

Отримання Томосу - це безперечно історична подія для України, яку ми всі чекали більше як 25 років, проте на цьому зупинятися не варто, говорить святійший патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет, адже це лише перший крок на шляху до справжньої незалежності.

“Це тільки початок утворення в Україні Єдиної Помісної Української церкви, а далі ще багато треба нам зробить. Але об’єднання всього православ’я буде тоді, коли ми будемо самі єдині. Тобто, якщо об’єдна українська православна церква буде єдиною, міцною, то тоді до неї будуть приєднуватися”, - говорить святійший патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет.

Завершився подячний молебінь виступом хору дитячої духовної недільно школи, а після чого всі охочі мали змогу по черзі підійти до Томосу аби на власні очі побачити документ, що надав українській церкві свободу.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

Dim lights


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити