feed-image
Українська

Отець Богдан Бойко розповів про Духовну Недільну школу в Житомирі (ФОТО)

СМК собор - Новини

Журналіст сайту “Житомир-онлайн” зустрівся з настоятелем кафедрального Свято-Михайлівського собору міста Житомира отцем Богданом Бойком, щоб дізнатися про діяльність Духовної Недільної школи.

- Розкажіть, як виникла ідея відкриття Недільної школи?

- У серпні 1991 року, у Житомирі, Українській Автокефальній Православній Церкві було передано храм громаді. На сьогодні УПЦ (Православна церква України).

Після дворічної праці і молитов, на загальних зборах громади, прийняли рішення: розвивати служіння (навчання дітей) з діточками, допомагати знедоленим верствам населення (група милосердя).


- Чи були проблеми у створенні Недільної школи?

- Звісно, були проблеми, потрібні були приміщення, педагоги, які б працювали з дітьми.

На початках сам викладав діточкам у актовій залі, яку збудували за часів лялькового театру, пізніше запрошував вчителів і вже разом вивчали Закон Божий, правила церкви, розробляли структуризацію уроку.


Чимало викладачів внесли свій значний вклад у розвиток школи.

Так, з 1997 по 2010 роки, з нами працювала досвідчений педагог Тамара Ігнатівна Михайловська, з 1998 року вона була директором школи. За великий внесок у розвиток духовності і виховання майбуття – дітей, отримала від президента Віктора Ющенка відзнаку – орден «За заслуги» ІІІ ступеню.

Разом із завучем школи Світланою Петрівною Холод, Тамара Ігнатівна багато робили для розвитку школи і успішного навчання дітей. Звісно, питання розширення школи відчувалось особливо гостро через велику кількість дітей школи і невелику кількість приміщень. Ми задумувались про це все частіше.

8 липня 2011 року ми почали будівництво приміщення для Духовної Недільної школи, а завершили його і освятили в травні 2014 року. Бірюченко Юрій Олександрович, який є засновником благодійного фонду “Духовна освіта”, взяв на себе надзвичайно велику відповідальність – фінансування будівництва приміщення для школу, обладнання класів.


- Звідки з’явилася ідея організації таборування для дітей?

- В 1996 році школу відвідувало багато дітей. Ми розпочали організовувати літні оздоровчі табори. Довгий час орендували табір “Житомирської політехніки” в селі Левків.

Свій табір розпочали будували лише в 2004 році. Звісно, там і зараз не зупиняються роботи.

- Розкажіть про ваші таборування?

- Наш табір розташований у селі Богданівка, має два житлових корпуси, їдальню та каплицю.

Табір християнський, тому вранці, ввечері, перед і після їжі молитва, а все інше як у звичайному дитячому таборі, 4-разове харчування, квести, спортивні ігри, безліч цікавих занять.

- В таборі відпочивають лише діти прихожан?

- Двері школи, як і табору, відкриті для всі дітей міста Житомира та області.

- Діти якого віку навчаються у Недільній школі?

- Духовна недільна школа працює щоденно. Заняття проводяться у трьох напрямках:

- з понеділка по п’ятницю дітки з 2,5 до 6 років – підготовка дітей до школи;

- діти 7-15 років - п’ятниця, субота і неділя;

- для молоді, 16-25 років, навчання проходить у формі бесід, лекцій.

Також розвиваємо студії: театральну, хорову; художню, під керівництвом Олени Славової. Проводяться заняття з боротьби і самооборони у спортивному клубі «Михайлівський».

- Скільки діток зараз навчається у школі?

- Загалом приміщення школи має 12 класів. То ж одночасно може займатись до 300 дітей, проте, якщо порахувати всіх діток Духовної недільної школи, то це близько 1100 осіб.

У нас найбільша православна школа в Україні.


- Чому діти перестають відвідувати Недільну школу?

- Насамперед дитячий світогляд працює за принципом “я – тобі, ти - мені”, і можливо батьки самі духовно не допомагають розвиватися дитині, і вона не бачить тієї миттєвої віддачі, і вирішення всіх своїх проблем, які б хотіла отримати. Звідси і рішення піти зі школи.

- Чи є школа для дорослих?

- Звісно. Заняття проводяться щонеділі, о 15.30, для всіх охочих, які бажають більше дізнатись про Святе Письмо, Православ’я і Закон Божий.

Веде уроки о. Василь Загнибіда.

- Поділіться планами на майбутнє?

- Ми плануємо розвивати театральну і художню студії, нам потрібні молоді лідери, які вправно поведуть за собою дітей.

Також хочеться зробити можливим перебування в таборі дітей взимку, адже ми маємо ще й зимові канікули в школі.

Насамперед завдання Духовної Недільної школи - це щоб діти (наші випускники), які стали дорослими навчили спілкуватись з Богом власну малечу.


Діти в міру свого духовного розвитку повинні розуміти, що і як потрібно робити для того, щоб їх життя, як духовне, так і фізичне, було ЩАСЛИВИМ.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

за матеріалами: zhitomir-online.com


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ