feed-image
Українська

СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ | ВЕЛИКИЙ ПОНЕДІЛОК

СМК собор - Новини

Розпочався тиждень Христових страждань, які зрештою приведуть Його до Воскресіння і нашого життя вічного у Царстві Божому!

Кожен день цього тижня має важливе значення, адже ми згадуємо останні дні земного життя Спасителя нашого Ісуса Христа: Його страждання на Хресті, розп’яття, смерть та похорон. Унікальність цих днів настільки значна, що кожен день в церковній традиції називається святим та великим і розпочинається він з Великого понеділка.

У Великий понеділок на літургії згадується Йосиф із Старого завіту, якого заздрісні брати продали в Єгипет, сказавши батькові, що його розірвали звірі. Поміркований Йосип розглядається як прообраз зрадженого Христа. Також прообразне значення життя Йосифа можемо бачити в тому, що він був відданий братами на смерть, але Бог зробив так, що Йосиф в час голоду врятував свого батька і братів від смерті. Також і Господь Ісус Христос був відданий людьми на смерть, але завдяки Його воскресінню ми звільняємося від рабства гріха та смерті.

Крім того, в цей день згадується безплідна смоковниця, якій Господь наказав засохнути. Безплідна смоковниця є символом лицемірних фарисеїв та всіх, в кому, незважаючи на зовнішню побожність, Господь не знаходить правдивих плодів віри й благочестя, а тільки лицемірну тінь закону.

Дорогі наші, брати і сестри, у цей святий день просимо вас присвятити себе Богові та подумати про життя Йосипа, а також буття смоковниці. І нехай ці роздуми допоможуть вам у наближенні до Господа нашого Ісуса Христа!

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомир

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити