Українська

Звернення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія щодо профілактики поширення коронавірусу

СМК собор - Новини єпархії

Всечесні отці та улюблені брати і сестри!

Сьогодні у Житомирській області виникла складна ситуація, пов’язана з поширення COVID 19. У зв’язку з цим, Церква звертається до своїх віруючих, закликаючи до відповідального ставлення до свого здоров’я та до наших ближніх. Ми закликаємо усіх відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 17 березня 2020 року: «У ставленні до ситуації, що виникла у зв’язку з пандемією, уникати двох крайнощів – як ігнорування реальної небезпеки, так і впадання у паніку».

Часто сьогодні доводиться чути думки скептиків щодо хвороби та потреби вакцинації від неї. Також, у зв’язку з інформаційною війною з боку Російською Церкви побутує думка, шо Церква проти неї. Українська Православна Церква  не проти вакцинації, але нікого до цього не змушує. Проте ми закликаємо не до сліпої віри, а до раціонального та здорового підходу до християнської віри, відповідно до слів апостола Павла: «Все досліджуйте, доброго тримайтеся» (1 Сол. 5:21).

Також ми закликаємо слідувати прикладу Господа нашого Ісуса Христа. Як нам розповідає Святе Писання, Він прийшов у світ «як лікар душ і тіл». Він не раз лікував тілесні хвороби людей. Особливо варто звернути увагу на Євангеліє від Луки. Апостол і євангелист Лука був лікарем за освітою, про що свідчить апостол Павло (Кол. 4:14). Автор даного Євангелія  часто вказує на чіткий діагноз хворого, якого зціляв Син Божий. Господь, щоб не спокушати інших, не порушував жодних норм тодішньої медицини, зокрема під час зцілень хворих на проказу, на що звертає увагу блаженний Феофілакт Болгарський. Серед святих є чимало лікарів, які за допомогою медицини і Божої благодаті лікували людей (вмч. Пантелеймон, безср. Косьма і Даміан, свт. Лука Кримський і багато інших).

Сьогодні, коли знову поширюється COVID 19 та є загроза життю віруючих, ми закликаємо до посиленої молитви та турботи до ближніх, адже Церква Христова дбає  як про духовне здоров’я, так і про фізичне. Тому ми просимо Вас не нехтувати рекомендаціями лікарів у боротьбі з хворобою та захистити себе та ближніх. Якщо ви не вакциновані та перебуваєте у групі ризику, уникайте скупчень людей та долучайтесь до молитви онлайн. Пам’ятайте, що все ми повинні робити на славу Божу: «їсте або коли ви п’єте, або коли інше що робите, усе на Божу славу робіть» (Кор. 10:31). Ми як справжні християни маємо бути прикладом для інших у боротьбі з хворобою, виконуючи заклик апостола народів: «будь прикладом …у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистості» (1Тим. 4:12).

+Паїсій

єпископ Житомирський і Овруцький

©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

за матеріалами пресслужби: Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook,Twitter, Instagram, Telegram