feed-image
Українська

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в неділю про блудного сина

Душекорисні речі - Проповіді Предстоятеля

Дорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!

Через нагадування однієї з найбільш відомих євангельських притч, про блудного сина, яка є зразком плідного покаяння, Церква сьогодні продовжує готувати нас до часу Великого посту. Адже одним з головних призначень посту є спонукати наші душі до покаяння.

Як і кожна притча, сказана Господом Ісусом Христом, ця притча є багатогранною, маючи численні значення – алегоричне, історичне, моральне. Не будемо навіть намагатися нині охопити їх всі, однак зосередимося на кількох основних моментах, які мають допомогти нам краще усвідомити власний обов’язок перед Богом.

 

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у тридцять третю неділю після П’ятидесятниці

Душекорисні речі - Проповіді Предстоятеля

Дорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!

Сьогодні для настанови і повчання Церква пропонує нам читання з Євангелія від апостола Луки про навернення Закхея – начальника митарів з Єрихону. Цим нагадуванням розпочинається ряд читань та богослужбових спогадів, які разом мають назву підготовчих тижнів до Великого посту.

У ці тижні ми будемо згадувати приклади гордості та смирення, падіння та відновлення через розкаяння. Від праотця Адама і до Страшного суду – вся історія, весь час буття світу цього постануть перед нами задля одного спонукання до нашої душі, заради одного заклику: перемінитися.

 

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у тридцять другу неділю після П’ятидесятниці

Душекорисні речі - Проповіді Предстоятеля

Дорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!

З євангельського читання сьогодні ми чуємо розповідь про зцілення сліпого, який біля дороги до міста Єрихон просив милостиню.

Звернімо увагу на те, що сліпий називає Господа Ісуса Христа Сином Давидовим. І не просто називає Його так, але голосно кричить, привертаючи до себе увагу. Таке іменування Спасителя означало віру сліпого, що Ісус Назарянин є обіцяний Месія. Адже батьком Ісусовим вважався праведний Йосиф. Тому іменування Його Сином Давидовим, а не «сином Йосифа», було виявом віри, що Ісус є саме Той обіцяний Богом через пророків нащадок царя Давида, Який прийшов спасти світ.

 

Різдвяне послання Предстоятеля помісної Української Православної Церкви

Душекорисні речі - Проповіді Предстоятеля

Різдвяне послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія

преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім православним вірним України

Дорогі брати і сестри!
Христос народився!
Славімо Його!

Щороку в ці дні ми знову по-особливому переживаємо подію, яка сталася понад двадцять століть тому. Ми згадуємо про Різдво Христове як про історичний факт з минулого, але також і відновлюємо для себе його сьогоденну реальність. Знову і знову ми повторюємо слова ангелів, вперше почуті пастухами на полі біля Віфлеєму: «Нині у місті Давидовому народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2: 11).

 

Слово Предстоятеля у третю річницю з дня Об‘єднавчого Собору

Душекорисні речі - Проповіді Предстоятеля

Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Слава Ісусу Христу!

Сьогодні ми зібралися на спільну молитву для того, щоби найперше подякувати Богові за численні вияви Його милості до нашої Помісної Української Православної Церкви.

Три роки виповнилося від того дня, коли за рішенням Вселенського Патріарха, а також Помісних Соборів Української Автокефальної Православної Церкви та Української Православної Церкви Київського Патріархату в стінах Святої Софії Київської відбувся Об’єднавчий Собор.

 
Більше статтей...