Українська

Святкування обрізання Господа нашого Ісуса Христа (відео)

Відео - Св.-Михайлівський собор

14 січня за новим стилем свята Православна Церква святкує одне з великих свят Обрізання Господнє. В цей день згадується подія, коли на восьмий день після Свого Різдва Господь наш Ісус Христос відповідно з старозавітнім законом, прийняв обрізання, встановлене для всіх младенців чоловічої статі.

При здійснені цього обряду Божественному младенцю було дано ім’я Ісус, сповіщене Архангелом Гавриїлом ще в день Благовіщення Пресвятій Діві Марії. Згідно тлумачень святих отців Церкви, Господь, Творець закону, прийняв обрізання, показуючи приклад, як потрібно людям виконувати Божественні установи. Господь прийняв обрізання для того, щоб ніхто в подальшому не міг засумніватися у тім, що Він був істинною людиною, а не носієм примарного тіла, як вчили про це деякі єретики. У Новому Завіті обряд обрізання уступив місце Таїнству Хрещення. Ці дві події Різдво і обрізання, які відбулися в самому початку земного життя Спасителя, нагадують християнам, що вони вступили в Новий Завіт з Богом.

Також цього дня Церква згадує пам’ять і двох святителів Василія Великого, архієпископа Кесарії Капедокійської  та Петра Могили, митрополита Київського і Галицького та всієї Руси.

Напередодні свята в неділю ввечері в Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира  було відслуженно Всенічне Бдіння, а в сам день свята три Божественні Літургії.  Після кожної Літургії за доброю традицією священики собору посівали пшеницею всіх присутніх у храмі та вітали з Різдвом Христовим та Новим Роком.

Dim lights